تبلیغات
**(( اولین گروه ضدشیطان وشیطان پرستی))** - شیطان کیست؟
**(( اولین گروه ضدشیطان وشیطان پرستی))**
(بسم الله الرحمن الرحیم وبه نستعین انه خیرناصراومعین)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


دراین زمانه که هیچکس به فکردیگری نیست من وتونبایداعتقاد را رهاکنیم!!اومی آید!می دانم که می آید!بیادست به دست هم دهیم ومنتظرش باشیم...یک منتظرواقعی...بامن بگو دوست من...بگو...زمزمه کن...من ازاین موجودکه درپی گمراه کردن من است بیزارم...بگودوست من...من ازاوبیزارم...ازاو...از شیطان...بیزارم...

مدیر وبلاگ : منتظرالمهدی
نظرسنجی
**به نظرشما وبلاگ ما چطوره؟**

وقتی گفته می‌شود "شیطان"، "ابلیس" به ذهن می‌آید در حالی که "ابلیس" کسی بود که وقتی فرشتگان به امر خدا بر آدم سجده کردند او تکبر ورزید و سجده نکرد و ازاین فرمان خدا سرپیچی کرد و خداوند او را از درگاه خودش راند و "شیطان رجیم" نامیده شد. "رجیم" یعنی (رانده شده). بعد از آن هم آدم(ع) را فریب داد و موجب شد که از بهشت خارج و به زمین "هبوط" کند و در این جریان دشمنی‌اش را نیز با انسان نشان داد. و هنوز هم ما انسان‌ها در معرض خطر او قرار داریم. ولی در قرآن کریم "شیطان" گاهی اعم از "ابلیس" است لذا در سوره‌ی ناس می‌فرماید: "الَّذِی یُوَسْوِسُ فِی صُدُورِ النَّاسِ مِنَ الْجِنَّةِ وَالنَّاسِ"؛ "کسانی که وسوسه می‌کنند برخی از جنیان هستند و برخی از انسان‌ها هستند." و در روایاتی ذیل این آیه وارد شده که "برای دل هر مومنی دو گوش هست (دو راه انتقال اطلاعات و الهام است) که یکی را فرشته الهام می‌کند، و دیگری را شیطان الهام و وسوسه می‌کند." از این رو این وسوسه‌گر ممکن است از جنس انسان‌ها باشد و ممکن است از جنس شیطان‌ها باشد. نتیجه: ابلیس یکی از شیاطین است و شیطان، اعم از جن و انسان است. شیطان در آینه‌ی قرآن: که ابلیس خودش از نوع جن بود. قرآن کریم در مورد شیطان تعبیرات بسیار تندی دارد و صریحاً اعلام می‌کند که: "إِنَّ الشَّیْطَانَ لَکُمْ عَدُوٌّ فَاتَّخِذُوهُ عَدُوّاً"؛(1) "شیطان دشمن شماست، شما هم او را دشمن خود بگیرید." و در جای جای قرآن خطرات شیطان را برای انسان گوشزد می‌کند زیرا اگر بخواهیم با چنین دشمنی مبارزه کنیم حتماً باید او را بشناسیم و از اسرار کار او با خبر شویم تا در مبارزه موفق شویم لذا برای بدست آوردن این شناخت قرآن کریم شیطان را در آیات متعددی برای انسان چنین معرفی می‌کند: ـ شیطان دشمن آشکار شماست.(2) ـ شیطان دوست و همنشین بدی است.(3) ـ شیطان آدم و حوا را فریب داد و موجب لغزش آنها شد و آنها را بیرون کرد.(4) ـ شیطان (به هنگام انفاق) وعده‌ی فقر به شما می‌دهد و شما را از آن می‌ترساند.(5) ـ شیطان به فحشا (و زشتی‌ها) دستور می‌دهد.(6) ـ رباخواری را قرآن، نتیجه‌ی ارتباط با شیطان می‌داند.(7) ـ شیطان خواهان گمراهی انسان است و تلاش می‌کند تا انسان را به گمراهی و بیراهه‌های دور دستی بیفکند.(8) ـ هر کسی شیطان را ولیّ خود برگزیند، دچار زیانکاری آشکاری می‌شود.(9) ـ شیطان فریبکارانه به انسان وعده می‌دهد، و آرزو اندیشی انسان را تقویت می‌کند او را به سوی آرزوهای دور و دراز و غیرواقعی و سرگرم کننده سوق می‌دهد.(10) ـ قرآن شراب‌خواری و قمار بازی را از وسائل و دام‌های شیطانی معرفی می‌کند(11) و می‌فرماید: "شیطان می‌خواهد به وسیله‌ی شراب و قمار، در میان شما عداوت و کینه ایجاد کند و شما را از یاد خدا و نماز باز دارد."(12) ـ شیطان برخی چیزها را برای انسان زینت می‌دهد و کارهای بد و ناپسند را در نظر انسان نیکو جلوه‌ می‌دهد.(13) ـ شیطان یکی از عوامل فراموشی یاد خداست و حتی عامل فراموشی خود انسان است.(14) ـ شیطان وسوسه‌گر پنهان است.(15) ـ شیطان می‌خواهد انسان را خوار کند.(16) ـ شیطان مانع راه خداست.(17) ـ شیطان انسان را به سوی آتش فرا می‌خواند.(18) ـ شیطان انسان را به سوی کفر می‌کشد.(19) ـ و یکی دیگراز دام‌های شیطان اسراف کاری است و اسرافکاران برادران شیطان هستند.(20) یکی از فضلا به نام دکتر "فتح الله نجارزاده" کتابی را تحت عنوان "جنگ بی‌پایان" نوشته که نبرد انسان با شیطان را که در آیات متعدد قرآن مطرح شده جمع‌آوری و تحلیل نموده است که کتاب بسیار مفید و ارزنده‌ای است.

پاورقی:

1 . فاطر / 6.2 . یوسف / 5 و اعراف / 22.3 . نساء / 38.4 . بقره / 36 و ...5 . بقره / 268.6 . همان7 . بقره / 275.8 . نساء / 60.9 . نساء / 119.10 . نساء / 120.11 . مائده / 90.12 . مائده / 91.13 . انعام / 43.14 . مجادله / 19.15 . ناس / 4 و 5.16 . فرقان / 29.17 . نمل / 24.18 . لقمان / 21.19 . حشر / 16.20 . اسراء / 27نوع مطلب :
برچسب ها :
          
پنجشنبه 3 آذر 1390

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی


امارگیر حرفه ای سایت